Telefon : 601 690 196

E-mail : info@rosmont.com.pl

PL

DE

EN

TECHNOLOGIA

FUNDAMENT

Zastosowanie ram stalowych, stanowiących podstawowy układ nośny w halach, generuje nam powstanie reakcji skupionych schodzących z konstrukcji stalowej na podłoże gruntowe. Idealnym rozwiązaniem w tego typu kwestiach jest zastosowanie stóp fundamentowych przekazujących w sposób bezpieczny wszystkie siły na grunt.

 

Rozmiar stóp i ich usytuowanie względem osi geometrycznych konstrukcji stalowej, uzależniony jest od schematu statycznego konstrukcji i warunków gruntowo-wodnych.

W związku z powyższym, do szczegółowego wyznaczenia rozmiarów fundamentów (stóp fundamentowych) niezbędne są aktualne badania geotechniczne terenu.

Między stopami fundamentowymi znajdują się belki podwalinowe. Są one konieczne do prawidłowego oparcia i zamocowania obudowy ściennej. Belki BP nie opierają się na gruncie tylko na podstawach stóp fundamentowych i są z nimi połączone w sposób przegubowy.

Fundamenty najczęściej realizujemy z betonu B25 zbrojonego stalą AIIIN (RB 500W). Połączenia konstrukcji stalowej z fundamentami odbywa się za pomocą łączników stalowych w postaci kotew wypuszczanych z fundamentu (bloków kotwiących) lub kotew wklejanych.

 

KONSTRUKCJA GŁÓWNA

Konstrukcje stalowe  cechują się wysoką jakością wykonania i trwałością. Wszystkie główne elementy nośne wykonywane są jako blachownice spawane o zmiennej wysokości i grubości przekrojów środnika i pasów na długości.

 

Całość zabezpieczona jest antykorozyjnie poprzez piaskowanie  oraz nakładanie wielowarstwowych powłok ochronnych. Wszelkie połączenia wykonane są za pomocą śrub, co ułatwia demontaż lub rozbudowę w późniejszym terminie.

 

Domeną ROSMONT są systemowe hale stalowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestora.

 

Aby zapewnić jak najwyższą jakość wykonanych przez nas konstrukcji:

- Korzystamy wyłącznie z atestowanych surowców dostarczanych przez sprawdzonych dostawców.

- Respektujemy najwyższe standardy dotyczące produkcji konstrukcji stalowych.

- Przestrzegamy wymogów i standardów aktualnie obowiązujacych norm, co zapewnia bezpieczeństwo użytkowania naszych     obiektów.

 

 

KONSTRUKCJA

DRUGORZĘDNA

Płatwie dachowe i rygle ścienne

 

Rolę elementów drugorzędnych w konstrukcjach pełnią elementy zimnogięte typu Z oraz profile zamknięte. Dzięki temu konstrukcja drugorzędna przenosi część obciążeń, pozwalając na lepszą optymalizację statyczną hali.

 

Podział konstrukcji hali stalowej:

ze względu na rodzaj konstrukcji głównej:

a) pełnościenna (kształtowniki i blachownice)

b) kratownicowa

c) przestrzenna (strukturalna)

ze względu na funkcję elementów w konstrukcji hali:

a) pierwszorzędowa (główna): ramy, kratownice, słupy, stężenia

b) drugorzędowa: płatwie, rygle ścienne, obramowania itp.

ze względu na kształt:

a) hala jednonawowa (dwupołaciowa, jednopołaciowa)

b) hala wielonawowa (dwupołaciowa, wielopołaciowa)

c) hala dostawiana (jednopołaciowa, dwupołaciowa)

 

Rodzaje obudowy ścian:

-płyta warstwowa (rdzeń styropianowy, poliuretanowy, z wełny mineralnej)

-blacha trapezowa

-kaseta stalowa + wełna + blacha trapezowa

-blacha trapezowa + wełna + blacha trapezowa

 

Rodzaje obudowy dachu:

-płyta warstwowa (rdzeń styropianowy, poliuretanowy, z wełny mineralnej)

-blacha trapezowa

-blacha trapezowa + wełna + membrana PCV (lub membrana EPDM lub papa termozgrzewalna)

-blacha trapezowa + wełna + blacha trapezowa

 

Akcesoria:

-okna (PCV, aluminiowe)

-bramy (segmentowe, rozwieralne, przesuwne)

-drzwi (stalowe, aluminiowe)

-naświetla dachowe i ścienne

-klapy dymowe

-wyłazy dachowe

-drabiny zewnętrzne

-schody stalowe wewnętrzne i zewnętrzne

-doki przeładunkowe

-wywietrzaki

-obróbki blacharskie

-orynnowanie

ŚWIETLIKI

Świetliki dachowe zapewniają optymalne i równomierne doświetlenie pomieszczeń - uzupełniają światło wprowadzane przez okna. Często jednak są jedynym źródłem światła dziennego w obiektach. Zastosowanie świetlików w dachu to gwarantowane korzyści ekonomiczne i zdrowotne. Świetliki mogą być instalowane na niemal każdym rodzaju dachu – płaskim i skośnym, w obiektach o różnym przeznaczeniu. Inną możliwością jest stosowanie doświetli bocznych z wielokomorowych płyt poliwęglanowych w ścianach bocznych lub szczytowych.

 

Stosujemy świetliki o konstrukcji stalowej z poszyciem z wielokomorowych płyt poliwęglanowych, wykonywane indywidualnie lub systemowe renomowanych firm.

 

 

 

KONTAKT

Wysyłanie formularza...

Wystąpił błąd na serwerze.

Otrzymano formularz

P.P.H.U. "ROSMONT" Mariola Rost

 

Biuro:  (58)736-29-38

Budownictwo: 783-487-114

Dyrekcja: 601-690-196 ,  691-750-296

E-mail:

info@rosmont.com.pl

biuro@rosmont.pl

budownictwo@rosmont.pl

 

Adres:

84-239 Bolszewo

ul. Nad Jazem 13

 

Administratorem Twoich danych osobowych jest PPHU ROSMONT Mariola Rost z siedzibą w Bolszewie ul. Nad Jazem 13.

Przetwarzamy Twoje dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie dostarczone do nas drogą elektroniczną poprzez formularz kontaktowy (podstawa przetwarzania danych to realizacja naszych prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony). Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

ROSMONT- Wykonawca obiektów przemysłowych, handlowych i usługowych -firma Rosmont Gdańsk, woj. pomorskie - oferuje prefabrykowane hale stalowe budowane w oparciu o nowoczesne konstrukcje stalowe. Nasza oferta to budowa magazynów, budowa stajni, budowa stadnin oraz produkcja hal. Oferujemy hale przemysłowe o różnych rozwiązaniach architektonicznych co pozwala na ich wykorzystanie jako hale logistyczne, hale magazynowe i produkcyjne. Rosmont - hale stalowe Gdańsk, Trójmiasto, pomorskie - producent nowoczesnych hal magazynowych zaprasza po najwyższej jakości hale prafabrykowane i inne konstrukcje stalowe.